armada okullari cambridge
MyELT

Cambridge Assessment English

Armada Okulları, yabancı dil alanında kaliteli sınav standartları ve dil seviyesi belirleme kriterleri ile tüm dünyada kabul edilen Cambridge sınavlarında elde ettiği başarılar ile gurur duyuyor.

Armada Okulları öğrencileri; Fransa, İtalya, Almanya ve Japonya gibi pek çok ülkeden kendi yaş gruplarındaki ve seviyelerindeki diğer öğrencilerle aynı anda bu sınavlara katılmakta ve uluslar arası düzeyde İngilizce seviyelerini belgelendirmektedirler.

Etkin eğitim alanları sunan sınavlar, öğrencilerin dil becerilerini bireysel olarak ölçmekle kalmaz aynı zamanda onların grup içindeki öğrenme süreçlerini de değerlendirir. Öğrencilere okuma, yazma, konuşma ve dinleme gibi İngilizce becerilerinde kendini kanıtlama ve dünyanın dört bir yanından insanlarla iletişime geçmek için gereken özgüveni ve becerileri kazandırmaya yardımcı olan Cambridge English sınavları, onlara kendi dili dışında kazanmaları gereken motivasyonu sağlar ve sürekli eğitimi destekler.

Cambridge sınavları, en moderne teknikler ve en güzel metotlar kullanılarak hazırlanmakta ve yabancı dil öğretiminde esas olan; okuma (reading), yazma(writing), dinleme (listening) ve konuşma (speaking) gibi dört temel beceriyi ayrı ayrı ölçmektedir. Veliler ve öğrenciler bu sınavlarla; okulların sağladığı İngilizce eğitiminin kalitesini ölçme imkanı bulurken, okullar da eğitim kadronu ve öğretim metotlarını, profesyonel bir kurum tarafından değerlendirme fırsatı bulmaktadır. Böylece adaylar, yabancı dilde edindikleri kazanımları ve eriştikleri seviyeyi her yıl dünyanın farklı bölgelerinden gelen veriler ile analiz etme imkanı bulurlar.